Projekty domów szkieletowych

Projekty domów szkieletowych
Projekty domów szkieletowych proponujemy szczególnie tym Inwestorom, którym zależy na szybkiej budowie bez zagrożenia dla jakości budynku.
Lekki charakter tego typu budynków oraz stosunkowo niewielkie rozmiary jakie mają domy szkieletowe sprawiają, że jeszcze niedawno gotowe projekty domów szkieletowych kanadyjskich wykorzystywano głównie przy stawianiu jednorodzinnych domków letniskowych.
Inwestorzy zaczynają dostrzegać niebywały potencjał szkieletu drewnianego do stworzenie lekkiej i bardzo zgrabnej konstrukcji budynku całorocznego.
Obecnie coraz częściej można zauważyć domy szkieletowe całoroczne w przestrzeni miast i wsi. Ma to również związek ze stopniowym odchodzeniem od budowania domów z myślą o następnych pokoleniach.
Warto jednocześnie podkreślić, że odpowiednio konserwowany dom drewniany szkieletowy posłuży w dobrym stanie nawet około 100 lat.
Gotowe projekty domów szkieletowych z kosztorysem
Gotowe projekty domów szkieletowych drewnianych umożliwiają doprowadzenie budowy do stanu deweloperskiego w zaledwie 2-3 miesiące od wylania fundamentów.
Dla osób, którym wyjątkowo zależy na czasie, projekty domów szkieletowych są idealnym rozwiązaniem, nie ma w zasadzie lepszej opcji.
Tak szybkie tempo wynika nie tylko z tego, że projekty domów szkieletowych mają zastosowane w konstrukcji gotowe elementy prefabrykowane, ale również z braku konieczności wykonania tak mocnych fundamentów, jak ma to miejsce w przypadku domów murowanych.
Ponadto w projektach domków szkieletowych więźbę buduje się z gotowych wiązarów drewnianych i w zasadzie prawie nie ma prac mokrych, więc nie robi się długich przerw technologicznych na budowie.
Stropy z belek drewnianych, które najczęściej spotyka się w projektach domów szkieletowych nie wymagają sezonowania jak beton.
Stopień prefabrykacji może być zróżnicowany, czasami szkielet drewniany zawiera tylko ściany, ale także mogą to być ściany od razu z ociepleniem z wełny mineralnej, oknami, drzwiami oraz warstwami wykończeniowymi.
W ten sposób skraca się czas budowy domu na podstawie gotowego projektu domu szkieletowego, ale również eliminuje wiele ewentualnych błędów często pojawiących się przy budowie domu murowanego.
Wielu Inwestorów decyduje się na projekt domu szkieletowego nie tylko ze względu szybkość budowy, ale również możliwość realizacji całej inwestycji w okresie zimowym.
Jednocześnie wybierając projekt domu szkieletowego nie trzeba się obawiać, że szybkość budowania wpłynie negatywne na jakość budowy domu.
Szkieletowa technologia budowy jest przecież znana i stosowana od lat w wielu krajach - domy szkieletowe są szczególnie popularne w Kanadzie, Stanach Zjednmoczonych, czy państwach skandynawskich.
Aby budowa według projektu domu szkieletowego przebiegała bez zakłóceń i niespodzianek konieczne są do spełnienia trzy warunki:
- Po pierwsze, należy zdecydować się na ekipę budowlaną, która zna technologię domów szkieletowych i prawidłowo zrealizuje całą inwestycję. Pracownia MG Projekt służy pomocą w tym aspekcie – współpracujemy z solidnymi wykonawcami, którzy ścisłe przestrzegają rygorystycznych zasad stawiania domów szkieletowych.
- Po drugie, dom drewniany szkieletowy trzeba prawidłowo eksploatować i zgodnie z zaleceniami tej technologii systematycznie go konserwować, a wtedy jego szkielet drewniany w doskonałym stanie posłuży przez wiele lat.
- Po trzecie, nie wolno oszczędzać na drewnie. Konstrukcje szkieletowe wymagają najwyższej jakości drewna suszonego przemysłowo, o gładkiej powierzchni, zaokrąglonych krawędziach, a przede wszystkim o maksymalnej wilgotności wynoszącej poniżej 18%. Drewno przetarte o zbyt wysokiej wilgotności nie zapewni odpowiednich parametrów i nie powinno być stosowane do budowy domu szkieletowego.
Ekologiczne projekty domów szkieletowych tanich w budowie i utrzymaniu
Dla wielu Inwestorów znaczenie ma fakt, że w budowie jednorodzinnych domów szkieletowych wykorzystuje się naturalne materiały, takie jak drewno.
Co więcej, plac budowy pozostaje dość czysty i nie ma na nim zwałów piachu i betonu, więc dom drewniany szkieletowy jest idealną opcją na działki zalesione albo z roślinami, które wymagają ochrony.
Drewno wytwarza też specyficzny mikroklimat, bardzo korzystny dla przebywających w domu osób.
Tradycyjne projekty domów szkieletowych dotyczą budynków małych i o średniej powierzchni użytkowej, jednak należy podkreślić, że konstrukcja w technologii szkieletowej idealnie nadaje się do modernizacji i przebudowy domu.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w miarę powiększania się rodziny szkieletowy dom jednorodzinny rozbudować.
Projekty domów szkieletowych to doskonała opcja dla tych Inwestorów, którym zależy na oszczędnościach realizacyjnych.
Warto wspomnieć, że budowa domu szkieletowego jest szybka i w związku z tym środki finansowe należy mieć zgromadzone od razu.
Budowa małego budynku na podstawie projektu domu szkieletowego pozwala ograniczyć wydatki na materiały, a w późniejszym czasie domy szkieletowe można łatwo rozbudować, jeżeli zajdzie taka potrzeba.
Proste i funkcjonalne projekty domów szkieletowych z wyceną
Wszystkie propozycje z kategorii "Projekty domów szkieletowych" wyróżniają się niezwykle zrównoważonymi i prostymi formami bryły, a także odpowiednio przemyślanymi aranżacjami wnętrz.
Nasi architekci dołożyli wszelkich starań, aby projekty domów szkieletowych MGProjekt były wygodne w codziennym użytkowaniu, pokoje ustawne, budynki ekonomiczne w eksploatacji i bardzo funkcjonalne.
Warto podkreślić, że projekty domów szkieletowych wewnątrz łatwo można wykończyć np. płytami gipsowo-kartonowymi, a gotowy dom będzie wyglądał jak murowany.
Co ważne, domy szkieletowe zarówno parterowe, jak i z poddaszem użytkowym mają większą powierzchnię użytkową w porównaniu z tradycyjnymi budynkami – tak się dzieje, ponieważ projekt domu szkieletowego ma mniejszą, w porównaniu do budynku murowanego grubość ścian zewnętrznych.
Dlaczego warto wybrać projekty domów w technologii szkieletowej?
Budując dom na podstawie projektu domu w technologii szkieletowej bezproblemowo rozprowadza się też instalacje pod poszyciem ścian i nie ma konieczności kucia bruzd w ścianach.
Projekty domów szkieletowych realizowane zgodnie ze sztuką budowlaną i normami technologicznymi są szczelne, drewno nie jest narażone na atak grzybów, pleśni czy korników.
Ściany projektów domów szkieletowych wypełnione są wełną mineralną i zapewniają dobrą termoizolację oraz odporność na ognień.
Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z propozycjami projektów domów szkieletowych MGProjekt.
W ofercie pracowni znajdziecie Państwo między innymi:
- projekty domów szkieletowych parterowych,
- domy szkieletowe z poddaszem użytkowym,
- letniskowe projekty domów w technologii szkieletowej,
- domy szkieletowe z garażem,
- bliźniaki w technologii szkieletowej.