Projekty domów drewnianych

Projekty domów drewnianych
Projekty domów drewnianych zyskują coraz więcej zwolenników. Domy z drewna to wyjątkowo interesująca alternatywa dla tradycyjnej technologii murowanej.
Domy drewniane w technologii szkieletowej przez długi czas były kojarzone przede wszystkim z domkami letniskowymi bądź bryłami charakterystycznymi dla obszarów górskich, jednak nowoczesne projekty domów drewnianych w zasadzie w niczym nie muszą się kojarzyć z typowo góralską chatą. To sprawia, że budynki drewniane pojawiają się często również na terenach typowo nizinnych, także na obszarach miejskich.
Prezentowane w tej kategorii projekty domów drewnianych mogą służyć jako domy letniskowe lub sezonowe.
W ofercie MGProejkt dostępne są także ciekawe całoroczne projekty domów drewnianych zarówno szkieletowych, jak i projekty domów z bali drewnianych.
Domy drewniane to bardzo wytrzymałe i wyjątkowo solidne konstrukcje. Dość powiedzieć, że domy drewniane szkieletowe zostały spopularyzowane na kontynencie amerykańskim i często określane są jako domy drewniane kanadyjskie.
Z kolei projekty domów drewnianych - domy z bali wyjątkowo chętnie stawiane są na obszarze Skandynawii. Taka lokalizacja sprawia, że trudno byłoby nie uznać domów drewnianych za konstrukcje wysokiej jakości. Klimat w Kanadzie czy Skandynawii jest przecież dużo ostrzejszy w porównaniu z naszym, a jednak wiele osób wybiera domy drewniane szkieletowe.
Projekty domów drewnianych warte zainteresowania
Inwestorzy, którzy decydują się na projekt drewnianego domu podkreślają jego doskonałe parametry eksploatacyjne. Projekty domów drewnianych wyróżniają się unikatowym klimatem i designem, natomiast największą zaletą projektów domów drewnianych zdecydowanie będą energooszczędne i prozdrowotne właściwości naturalnego drewna.
Projekty domów drewnianych są wprost idealne dla osób z alergiami ze względu na wyjątkowo korzystny mikroklimat, jaki wytwarza się w pomieszczeniach drewnianego domu. Warto jednocześnie podkreślić niesamowite zdolności drewna do samoregulacji wilgotności – dzięki tej właściwości w domach drewnianych latem będzie panował przyjemny i zdrowy chłód, natomiast w okresie zimowym domy drewniane zapewniają odpowiedni poziom ciepła.
Domy w technologii drewnianej są bardzo cenione nie tylko przez miłośników ekologii, ale także przez tych, dla których szczególnie liczy się szybkość stawiania domu. W tym aspekcie technologie tradycyjne w ogóle nie mogą konkurować z technologią drewnianą, która nie wymaga stosowania tak długich przerw technologicznych na wyschnięcie lub uzyskanie określonej wytrzymałości elementów.
Decydując się na projekt domu drewnianego zdecydowanie najszybciej można zamieszkać w solidnym i bardzo eleganckim domu jednorodzinnym.
Gotowy dom z drewna można mieć już w 3 miesiące, jeżeli skorzysta się z technologii domów szkieletowych prefabrykowanych. W takiej sytuacji prace mokre na placu budowy ograniczają się tylko do wykonania fundamentów.
Domy drewniane szkieletowe stawia się na płycie fundamentowej, a na jej wykonanie oraz wyschnięcie trzeba przeznaczyć 2-4 tygodnie.
Domy drewniane można wznosić przez cały rok (nawet w okresie zimowym), ponieważ większość elementów wykonuje się w fabryce i na plac budowy dostarcza gotowe ściany z już zamontowaną izolacją. W ten sposób eliminuje się również mostki termiczne, o które tak łatwo na placu budowy przy budowie domu jednorodzinnego od podstaw.
Warto też podkreślić, że szczególnie gotowe projekty domów drewnianych szkieletowych okazują się bardzo ekonomiczną opcją na etapie realizacji. Jednocześnie domy drewniane gwarantują spore oszczędności w eksploatacji budynku, są łatwe i tanie w codziennym użytkowaniu. Wystarczy zastosować solidną warstwę izolacyjną, aby zapewnić domownikom komfortowe warunki do mieszkania.
Ciekawe propozycje projektów domów drewnianych
Katalog domów drewnianych MG Projekt obejmuje interesujące domy drewniane parterowe, a także domy drewniane z poddaszem użytkowym o zróżnicowanej powierzchni użytkowej.
Niewielkie projekty domów drewnianych w których powierzchnia użytkowa oscyluje w granicach 80 m2 - 100 m2 wyróżniają się ciekawą, elegancką bryłą i idealnie nadają się na małą, wąską działkę gdzie powierzchnia zabudowy oraz wymiary działki są ograniczone. Projekt domu drewnianego w technologii szkieletowej może mieć zarówno charakter rekreacyjny letniskowy, jak i całoroczny.
Należy zaznaczyć, że budynki tego typu niekoniecznie muszą mieć tradycyjny wygląd z widocznymi z zewnętrz elementami z drewna.
Technologia kanadyjska domów drewnianych pozwala na wykończenie ścian identyczne, jak ma to miejsce w przypadku domów murowanych. Dotyczy to nie tylko elewacji, ale również części wewnętrznej budynku, przez co jednorodzinne domy drewniane nie różnią się wizualnie od domu zrealizowanego w technologii murowanej.
Oczywiście można pozostawić wewnątrz domów drewnianych surowe drewno i takie rozwiązanie ma swoich zwolenników, którzy preferują tradycyjny, nieco sielski styl domów drewnianych. Niektórzy Inwestorzy decydują się też na wzbogacenie drewna elementami z kamienia dekoracyjnego, aby podkreślić elegancję domu.
Jednak nawet miłośnicy koncepcji nowoczesnych mogą wykorzystać projekt domu drewnianego i przy pomocy płyt gipsowo-kartonowych zaaranżować pomieszczenia wewnętrzne zgodnie z minimalistycznymi trendami i własnym upodobaniem.
Projekty domów w technologii drewnianej łatwo wkomponować w miejską, raczej nowoczesną zabudowę. Wystarczy wykończyć ściany zewnętrzne tak jak w tradycyjnej technologii murowanej. Fantastycznie będzie się prezentować elewacja z tynku cienkowarstwowego pomalowana na biało z zachowanymi elementami naturalnego drewna.
Projektów domów drewnianych to z pewnością ciekawa alternatywa dla tych Inwestorów, którzy nie chcą rezygnować z zalet domów drewnianych, a zarazem niezbyt ich zachwyca strona wizualna, jaką oferują typowe domy drewniane.
Gotowe projekty domów drewnianych z kosztorysem są warte polecenia — to zdrowe, ekologiczne i przyjazne ludziom oraz naturze budynki jednorodzinne, w których po prostu świetnie się mieszka.
Projekty domów drewnianych mają dobre parametry izolacyjne, a koszty budowy okazują się niejednokrotnie niższe w porównaniu z technologią murowaną. Do domu drewnianego też zdecydowanie szybciej można się wprowadzić.
Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami projektów domów drewnianych autorstwa pracowni architektonicznej MGProjekt. Nasze projekty domów często można wybudować na zgłoszenie, bez pozwolenia na budowę. Każdy gotowy projekt domu drewnianego można zamówić w wersji odbicia lustrzanego, a dokumentacja dostosowana jest do aktualnych wytycznych prawa budowlanego. Wiele projektów domów drewnianych spełnia wytyczne dla domów energooszczędnych i niskoenergetycznych.